Vieme, aké veľké úsilie je treba vynaložiť na to, aby ste sa vo svojom novom bývaní cítili ako doma, a aké je to dôležité. Naši zákazníci, ktorí sa venovali prestavbe a renovácii svojich priestorov nám našťastie poskytli niekoľko pôsobivých príkladov svojich premien. Všetkým vám patrí veľké poďakovanie za to, že ste nám umožnili zdieľať vašu cestu! 💜



Nový domov, nové príležitosti!

Životný štýl · 15. September 2022

Sťahovanie sa do nového domu nemusí byť také náročné a únavné, ako sa na prvý pohľad zdá, ak si všetko potrebné naplánujete dopredu. Dôvodov, prečo sa sťahovať do nového bývania, môže byť veľmi veľa, no vďaka niekoľkým užitočným tipom si celý proces môžete značne zjednodušiť. Či už sa chystáte na internát, alebo ste si kúpili nový dom či byt, alebo si len plánujete vynoviť ten starý, máme pre vás tie najlepšie rady.

Ak ste študent, ktorý sa sťahuje z domu na internát, postačí vám pobaliť si len to najnevyhnutnejšie. Ak si nie ste istí, čo všetko musíte urobiť, keď sa sťahujete do nového bývania, myslite na to, že vašimi najväčšími prioritami bude pobaliť si všetky veci, najať si sťahovaciu službu a zariadiť si svoj nový dom tak, aby ste sa v ňom cítili ako doma. Ak však prerábate svoje bývanie, určite sa vám zíde zopár užitočných rád, ako si svoju novú domácnosť vylepšiť.

Dobrou správou je, že sa môžete spoľahnúť, že vás povedieme správnym smerom. Máme skvelé tipy, ako sa pobaliť, ako aj úžasné nápady na dekorácie a nábytok, ktoré vyhovejú všetkým vašim požiadavkám.

 

Kid's feet in a carton box during moving day



Najlepšie tipy pri sťahovaní


Balenie, sťahovanie a zabývanie sa v novom priestore sú tri kľúčové úlohy, ktoré vás čakajú, keď sa sťahujete do nového domu. Rozoberme si tieto úlohy jednu za druhou a povedzme si niečo o dôležitých detailoch, ktorým treba venovať pozornosť.


Čo robiť pred nasťahovaním sa do nového domu


  • Pri nákupe baliacich potrieb buďte veľkorysí. Väčšinou ľudia podceňujú, koľko baliaceho papiera, lepiacej pásky a úložných a kartónových krabíc budú potrebovať. Dokúpte si ďalšie baliace potreby, aby ste mali istotu, že budete mať poruke všetko potrebné, ak bude treba zabaliť nejaké veci na poslednú chvíľu (čo sa stáva skoro vždy).


  • Zariaďte si bezpečnú prepravu alebo starostlivosť o vaše deti a domáce zvieratá. Počas sťahovania by ste mali mať čo najmenej starostí s deťmi alebo domácimi zvieratami. Odporúčame vám požiadať rodinu alebo priateľov, aby vám so starostlivosťou o ne pomohli, aby ste sa mohli presťahovať bez stresu. Uistite sa, že máte všetko potrebné vybavenie na prepravu, vrátane prepraviek a klietok pre domáce zvieratá a detských autosedačiek.


  • Najmite si sťahovaciu službu. Pri sťahovaní do nového domu je ideálne, keď nemusíte sami vynášať veľký a ťažký nábytok a množstvo kufrov s oblečením. Nehovoriac o extrémne náročnej preprave týchto vecí, ktorá sa nezaobíde bez jednej či dvoch dodávok. Aby všetko išlo podľa plánu, odporúčame vám najať si sťahovaciu službu v dostatočnom predstihu pred samotným sťahovaním.



Pred:

Empty outdoor space in renovation

Po:

Renovated outdoor area with a glossy black vidaXL table

Source: Newroad_newproject (Instagram)


Pred:

Empty kitchen space in renovation

Po:

Renovated kitchen with coastal items and vidaXL chairs

Source: Ty_cocon_va (Instagram)


Deň sťahovania


  • Krehké predmety ukladajte oddelene od ostatných. Ak si chcete uľahčiť život, oddeľte všetky krabice s kuchynskými potrebami od ostatných vecí, a rovnako aj iné domáce predmety, ktoré si vyžadujú špeciálne zaobchádzanie. Vďaka týmto informáciám si sťahovací tím navyše bude môcť efektívnejšie naplánovať prepravu vašich vecí.


  • Pred sťahovaním si napíšte zoznam úloh, podľa ktorého môžete v deň sťahovania postupovať, aby ste mali istotu, že ste na nič nezabudli. Keď budete mať všetko zaznamenané, uľahčíte si tým aj vybaľovanie. Vďaka takémuto zoznamu napríklad nezabudnete ani na veci z povaly alebo zo záhrady, ak ju máte.



 

A labelled carton box during moving day



Proces vybaľovania


  • Požiadajte sťahovaciu službu, aby jednotlivé krabice a predmety ukladali do miestností, ktoré sú uvedené na štítku. Keďže nebudete musieť hľadať v mori krabíc predmety, ktoré budete v deň sťahovania potrebovať, ako napríklad poháre na vodu, vybaľovanie bude omnoho jednoduchšie.


  • Začnite montovať len tie kusy nábytku, ktoré nevyhnutne potrebujete. Ak chcete v novom dome či byte stráviť noc, malo by byť vašou hlavnou prioritou vybalenie a zmontovanie postele. Väčšina ľudí by chcela mať hneď všetko hotové, no pre väčší komfort a efektivitu vám odporúčame venovať sa len najdôležitejším veciam. Potom by mala prísť na rad pohovka a taniere na pizzu, ak vám s vybaľovaním pomáhajú priatelia. Koniec koncov, takto si v deň sťahovania môžete dopriať aj trochu zábavy!



Pred:

An empty kitchen before settling in

Po:

A light kitchen after settling in

Source: Behind_door_no.15 (Instagram)


Pred:

A kitchen before renovation

Po:

Renovated dark kitchen with black vidaXL barstools

Source: _lifewithjen (Instagram)


Zabývanie sa: urobte si z nového domu domov


Prvý deň v novom, neznámom prostredí plnom krabíc môže byť trochu stresujúci. Ak chcete tento pocit zmierniť, budete potrebovať plán, ktorý vám pomôže zorientovať sa v tom, čo všetko treba urobiť po nasťahovaní sa do nového domu. Prvé, čo by ste si mali pamätať je, že celý proces vám zaberie viac času, než ste pôvodne predpokladali. Snažte sa príliš neponáhľať so zostavovaním nábytku a zariaďovaním jednotlivých miestností. Budete prekvapení, keď zistíte, že miestnosť sa nakoniec nebude využívať tak, ako ste si predstavovali. Doprajte si trochu času, aby ste si na nový priestor zvykli, pocítili jeho energiu a prijali ho za svoj.


Ďalším krokom je začať zostavovať nevyhnutné vybavenie nového domu - veľké kusy nábytku. Ak ich ešte nemáte, musíte si urobiť zoznam vecí, ktoré vám treba do nového domu nakúpiť. Kuchynský stôl a stoličky, kreslá a stoličky čo obývačky, ako aj obývaciu stenu, posteľ a nočné stolíky do spálne to všetko si môžete postupne vyškrtávať zo zoznamu. Knihy by ste nemali nechávať v krabiciach príliš dlho, a preto nezabudnite ani na nábytok do pracovne a knižnice.


Akonáhle sa vám podarí vytvoriť si dostatočne funkčný priestor a budete spokojní s tým, ako sú jednotlivé izby navrhnuté, je čas na doplnky a dekorácie. Vystavte si svoje obľúbené suveníry, zaveste umelecké diela a fotografie a do celého domu pridajte svetelné akcenty. Vďaka tomuto poslednému kroku dodáte svojmu novému bývaniu nádych vášho osobného vkusu, a budete sa v ňom cítiť mimoriadne útulne.



Pred:

Empty bathroom space in renovation

Po:

Renovated grey bathroom with vidaXL sinks

Source: deryattila61 (Instagram)




Pred:

A small balcony setting after settling in

Po:

A small, empty balcony before settling in

Source: liefhuisjegroningen (Instagram)


Renovácia domu: kde začať?


Renovácia bývania sa väčšinou vykonáva z dvoch rôznych dôvodov: aby ste staré priestory premenili na funkčný a štýlový domov, ale aj preto aby ste si vynovili celkový dizajn vášho príbytku. Kým však dôjdete od prvotného plánovania renovácie k vzrušujúcemu výsledku v podobe vynoveného bývania, chce to veľa práce a úsilia. Aby to šlo jednoduchšie, budete potrebovať solídny plán. Naše úvahy ohľadom renovácie bývania sú nasledujúce:


  • Stanovte si rozpočet, ktorý si môžete dovoliť a rozhodnite sa, ktoré vylepšenia budú nevyhnutné. Určte, ktoré kusy nábytku si môžete nechať, no vyberajte len tie, ktoré sa budú hodiť k vynovenému dizajnu.


  • Ak plánujete aj stavebné úpravy, ako je výmena obkladačiek v kuchyni či zbúranie steny, urobte si prieskum a vyberte si takú stavebnú firmu, ktorá vyhovuje vašim cieľom aj rozpočtu. Okrem toho si nezabudnite skontrolovať stavebné zákony a predpisy a postupujte podľa nich.


  • Pokiaľ ide o nábytok, hľadajte tie najlepšie možnosti, aby ste z priestoru vyťažili maximum, zvýšili pohodlie a dodali svojmu bývaniu štýl a útulnú atmosféru.




Pred:

empty room with skylight window

Po:

renovated room with skylight window

Source: houseonthesquare7 (Instagram)